Witaminy, suplementy i rak

Wprowadzenie do witamin i suplementów w terapii przeciwnowotworowej
Pacjenci poddawani leczeniu raka często zapytać lekarza, czy jest coś, co można podjąć, aby zmniejszyć toksyczne skutki chemioterapii i radioterapii, i/lub pomóc w walce z rakiem. Jednym z tematów największego zainteresowania jest witaminy i inne suplementy lub ziołowe środki. Badania szacują, że około 50% chorych na raka podejmuje jakąś formę suplementu diety. Podczas gdy wiele witamin okazały się korzystne jako część zdrowej diety, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o ich użyciu.

Co to są witaminy?
Słowo „vitamin’pochodzi od łączenia dwóch słów” Vital „i” Amine „. Witaminy są substancjami organicznymi, które nasze ciała potrzebują w niewielkich ilościach dla normalnej funkcji metabolicznych, wzrostu komórek i naprawy tkanek. Większość tych organicznych chemikaliów nie są wykonane przez organizm sam i tak muszą być uzyskane z tego, co jemy. Dobrym źródłem witamin są świeże owoce i warzywa.

Suplementy inne niż witaminy obejmują diety minerałów, takich jak wapń, co jest ważne dla zdrowych kości, i sodu, który jest dobry elektrolitu. Aminokwasy, takie jak arginina i tryptofan są również suplementy, które są ważne w produkcji białka i normalnej funkcji komórek.

Fakt, że witaminy i suplementy mogą zachęcać do wzrostu komórek w naszym ciele sprawia, że wydaje się logiczne, że mogą one również zachęcać do wzrostu komórek nowotworowych. Tak więc, biorąc witaminy i suplementy, możliwe jest, że pacjenci z chorobą nowotworową pomagają wzrost komórek bardzo raka starają się walczyć.

Dlaczego ludzie biorą witaminy i suplementy?
Głównym powodem, że pacjenci z rakiem zdecydować się na suplementy diety jest zwiększenie ich zdrowia i szansę na lekarstwo. Badania wykazały, że przeżyli raka używać suplementów, aby spróbować wzmocnić ich układ odpornościowy, pomóc im poczuć się lepiej, i radzić sobie ze stresem. Większość chorych na raka i ocalałych uważają, że istnieje korzyści w podejmowaniu suplementów diety.

Skuteczne stosowanie witamin w chemioterapii
Witaminy, suplementy i Cancermimo niektórych badań sugeruje, że witaminy mogą być nieświadomie zachęcanie do wzrostu komórek nowotworowych, to nie znaczy, że nigdy nie mogą być podjęte podczas chemioterapii. W pewnych okolicznościach, staranne Suplementacja witamin może pomóc w leczeniu nowotworów.

Wykazano, że uzupełnienie leku przeciwnowotworowego pemetreksedu kwasem foliowym i witaminą B12 zmniejsza skutki uboczne i poprawia jakość życia. Innym przykładem jest dodanie kwasu folinowego do 5-fluorouracyl (5FU) chemioterapii. Wiadomo, że kwas folinowy znacząco poprawia szybkość reakcji na chemioterapię z 5FU. W badaniu badającym związek między uzupełniającymi witamin i minerałów i raka przełyku, stwierdzono, że przy użyciu multiwitaminy wiązało się z zmniejszonym ryzykiem raka przełyku.

Leczenie skojarzone za pomocą kwasu retinowego (utleniona forma witaminy A) wraz z lekiem przeciwnowotworowym ketokonazol badano w leczeniu raka pęcherza powierzchownego (SBC). Stwierdzono, że połączenie skutecznie zmniejsza częstość nawrotów raka i zwiększa czas przeżycia pacjentów z SBC.

Rozumie się, że istnieje związek między więcej pomidorów w diecie i zmniejszone ryzyko zachorowu na raka. Czerwony kolor w wielu owocach, takich jak pomidory i arbuz pochodzi z substancji chemicznej zwanej likopenu. Ostatnie badania sugerują również, że likopen ma właściwości przeciwnowotworowe. Choć wymagane są dalsze badania kliniczne, uważa się, że właściwości przeciwutleniające likopenu są odpowiedzialne za jego właściwości przeciwnowotworowe.

Zastosowania tych suplementów witaminowych są w bardzo specyficznych i kontrolowanych okolicznościach. Bardzo ważne jest, aby omówić stosowanie jakichkolwiek witamin lub suplementów podczas leczenia raka ze specjalistą przed rozpoczęciem korzystania z nich.

Sprawa przeciw witaminom i suplementom w leczeniu nowotworów
Niektóre zabiegi przeciwnowotworowe, szczególnie radioterapia, polegać na tworzeniu wolnych rodników do uszkodzenia komórek nowotworowych. Wolne rodniki są toksyczne cząsteczki, które są w stanie uszkodzić zarówno normalne i nowotworowych komórek. Radioterapia często opiera się na tworzeniu toksycznych wolnych rodników w dotkniętych tkanek, które są szkodliwe dla i może zabić komórki nowotworowe. Biorąc suplementy, które są wolne rodniki padlinożerców może potencjalnie zmniejszyć ilość wolnych rodników i obniżyć skuteczność terapii raka. Witaminy C i E są znane jako wolne rodniki Scavengers, w stanie „MOP-up” żadnych szkodliwych wolnych rodników. Badania wykazały, że pacjenci z rakiem płuc, biorąc pod uwagę uzupełniające witaminy A, C i E doświadczyły szybszego nawrotu raka, który postępuje szybciej i spowodowało wcześniej śmierć. Wykazano, że beta-karoten, pochodna witaminy A, pogarsza wyniki pacjentów z chorobą nowotworową i rakiem płuc.

Leave a Comment