Pokarm dla zdrowej skóry

Wprowadzenie do żywienia zdrowej skóry
Wiele osób dotyczy nie tylko ich ogólnego stanu zdrowia, ale także zdrowia skóry. Pierwsze najlepsze odżywianie można jest niezbędna dla utrzymania zdrowej skóry. Rzeczywiście, choć niemożliwe jest zapobieganie procesowi starzenia się skóry, dobre odżywianie może pomóc utrzymać atrakcyjną cerę.

Ludzka skóra wymaga składników odżywczych do rozkwitu. Można je uzyskać ze zdrowej diety i poprzez suplementację multiwitaminową. Nie ma wątpliwości, że Twoje samopoczucie, w tym zdrowia skóry, można zwiększyć poprzez spożywanie zdrowej żywności, takich jak owoce, warzywa, ziarna, orzechy i ryby. Stosowanie suplementów (np. witaminy A) może również pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry.

Badania naukowe wykazały, że dieta bogata w owoce, warzywa, orzechy, jogurt, jaja, oleje roślinne, produkty pełnoziarniste, herbata i woda powoduje mniej starzenia się skóry i zmarszczek niż diety, które obejmują czerwone mięso, mleko pełne, masło, wyroby słodkie i ziemniaki . Aby lepiej docenić rolę Dieta odgrywa w utrzymaniu zdrowej skóry, podstawową wiedzę na temat tego, jak wolne rodniki niszczą nasze komórki i jak przeciwutleniacze działają w celu ochrony przed uszkodzeniem komórek będzie przydatna.

Wolne rodniki i przeciwutleniacze dla zdrowej skóry
Wolne rodniki to atomy lub cząsteczki z nieparzystymi elektronami, które są zwykle wysoce reaktywne. Wolne rodniki są generowane w naszym ciele podczas normalnego metabolizmu. Mogą być również tworzone przez układ odpornościowy organizmu w jego próba walki z wirusami i bakteriami. Czasami, czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie, promieniowanie, dym papierosowy i herbicydy mogą również powodować powstawanie wolnych rodników.

Szkodliwe działanie wolnych rodników gromadzi się jako jeden rośnie w starszym wieku. Wolne rodniki mogą być tworzone, gdy tlen współdziała z niektórymi cząsteczkami. W wieku skóry, jego główne składniki utleniają się z powodu narażenia na wolne rodniki cząsteczek tlenu. Te cząsteczki tlenu straciły elektron z naturalnych procesów metabolicznych, i są w ciągłym poszukiwaniu słabszych komórek organizmu do podjęcia jednego z ich elektronów. Gdy zdrowa komórka straciła elektron, staje się osłabiona. Wolne rodniki mogą powodować rozległe uszkodzenia DNA w czasie, powodując śmierć komórek i organizm do wieku.

Przeciwutleniacze są chemikalia, które chronią komórki poprzez neutralizację skutków czynników, takich jak słońce, zanieczyszczenie, wiatr, temperatura, emocje, metabolizm i nadmiar tlenu. Wspólne przeciwutleniacze są witaminy A, C, E, i beta-karoten. Specjalną funkcją przeciwutleniaczy jest ochrona komórek poprzez zwalczanie wolnych rodników. Pochłaniają one wolnych rodników, tym samym przeciwdziałając ich ataki i eliminując je z organizmu.

Przeciwutleniacze wzmacniają komórki i sprawiają, że są bardziej odporne na ataki wolnych rodników na ich elektrony. Chronią komórki kolagenu i elastyny przed zniszczeniem, a także pomóc w zapobieganiu uszkodzenia komórek i tkanek, które mogą prowadzić do uszkodzenia komórek i choroby. Przeciwutleniacze neutralizują działanie wolnych rodników, przekazując jeden z ich własnych elektronów, zmniejszając w ten sposób elektronowe poszukiwania wolnych rodników. Nie stają się wolnymi rodnikami w wyniku podarowania elektronu ze względu na ich nieodłączną stabilność.

Uszkodzenia komórek spowodowane przez wolne rodniki sprawia, że komórki bardziej podatne na ataki z bakterii i innych czynników, które powodują proces starzenia się. Efektywność, z jaką organizm zajmuje się wolnymi rodnikami jest ważnym czynnikiem w określaniu długowieczności i zdrowia komórek ciała.

Jak organizm radzi sobie z wolnymi rodnikami? Na szczęście niektóre składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, przeciwutleniacze i inne odżywiają skórę. Te składniki odżywcze mogą być uzyskane jako suplementy, z diety, lub mogą być stosowane bezpośrednio na skórę.

Witamina A

Spinachwitamina A chroni przed fotodamage, co wynika z długotrwałego narażenia na promieniowanie ultrafioletowe (np. od słońca). Fotodamage przyczynia się do przedwczesnego starzenia się i cellulitu (tj. utrata elastyczności skóry). Witamina A promuje wzrost kolagenu, który utrzymuje jędrne i zmarszczek skóry, i tak pomaga walczyć z oparzeniem słonecznym szkody. Witamina A ma unikalną rolę w promowaniu zdrowia skóry, ponieważ hamuje gruczoły, które produkują oleje i zmniejsza występowanie trądziku. Jest również odpowiedzialny za wzrost i regenerację komórek skóry, które pomagają tworzyć warstwy ochronne skóry. Te ochronne warstwy chronią przed niektórymi schorzeniami i chorobami skóry, takimi jak łuszczyca i sucha skóra. Witamina A jest zatem niezbędna do utrzymania i naprawy tkanki skóry. W konsekwencji, zły stan witaminy A może doprowadzić do suchej, łuszczącej się cery.

Żółte owoce i zielone warzywa liściaste są bogatym źródłem witaminy A. Dodatkowo, stosowanie kremów zawierających witaminę A na skórę może poprawić zdrową skórę i pomóc kontrolować trądzik.

Kompleks witaminowy B

Leave a Comment