Otyłość i seksualność

Badania nad oddziaływaniem otyłości i seksualności są ograniczone, ale niektóre badania sugerują, że otyłość może znacząco pogorszyć jakość życia seksualnego, szczególnie u kobiet. Skuteczne zarządzanie otyłości przy użyciu zmiany stylu życia, dieta, leki, Terapie behawioralne i, sporadycznie, chirurgii odchudzania, może prowadzić do poprawy poczucia własnej wartości, seksualności i jakości życia.

Czym jest seksualność?
Seksualność odnosi się do postawy seksualnej, zachowań i praktyk danej osoby. Jest uważany za integralną część naszej osobowości. Pojęcie to jest bardzo zróżnicowane między poszczególnymi osobami i obejmuje fizyczne (w tym stosunek płciowy i praktyki seksualne), psychologiczne i kulturowe. Przez długi czas, uznano, że schorzenia, takie jak otyłość może zmienić seksualności peson. Może to objawiać się zmniejszeniem pożądania seksualnego i brakiem poczucia własnej wartości w relacjach seksualnych. Chociaż jest to wrażliwy i trudny temat do omówienia, z dużym potencjałem wstydu, właściwe rozważenie wszelkich problemów, które mogą prowadzić do poprawy ogólnej jakości życia. Większość lekarzy będzie otwarta i nieoceniona przy omawianiu tych kwestii z Tobą podczas konsultacji.

Przegląd otyłości
Otyłość i Sexualityotyłość jest szeroko zdefiniowana jako nadmiar tkanki tłuszczowej lub, w szczególności, jako wskaźnik masy ciała (BMI) większa niż 30. Otyłość rośnie w alarmujące tempo w Australii, a teraz osiągnął proporcje epidemii. Pozostaje poważnym problemem zdrowotnym ze względu na różne powikłania medyczne, w tym typu 2 Cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, problemy z kością i obturacyjny bezdech senny. Ponadto może mieć negatywny wpływ na jakość życia, funkcjonowanie fizyczne, poczucie własnej wartości, samopoczucie emocjonalne i funkcjonowanie społeczne. Znaczne badania poszła w otyłość w ostatnich latach i podjęto wysiłki, aby kontrolować ten rosnący problem zdrowotny. Dostępnych jest wiele różnych metod leczenia otyłości, w tym zmiany stylu życia, leki odchudzające, programy wymiany posiłków i zabiegi chirurgiczne.

Zależność między otyłością a seksualnością
Odnotowano znaczne badania nad otyłością i seksualnością jako odrębne zagadnienia, ale nie tyle o relacji między nimi. Może to odzwierciedlać ogólne nieporozumień społecznych, że otyłość i seksualność nie może współistnieć-że tylko cienkie ludzie są atrakcyjne, i że nie ma możliwości seksualnych dla osób otyłych. Jednak, z ponad 50% populacji australijskiej sklasyfikowanej jako nadwagą lub otyłych, oczywiste jest, że seksualność jest, w rzeczywistości, ważną kwestią.

Otyłych osób często doświadczają pewne niezadowolenie seksualne lub trudności seksualne związane z ich wagi. U mężczyzn, na przykład, udowodniono, że otyłość może obniżyć zadowolenie seksualne i powodować zaburzenia erekcji. Związek między otyłością a dysfunkcją seksualną kobiet jest mniej wyraźny, choć Otyłość może prowadzić do zmniejszenia pożądań seksualnych u kobiet. Osoby otyłe mogą doświadczyć stygmatyzacji społecznej, dyskryminacji i uprzedzeń ze względu na ich wagę. Słaba samoocena i wizerunek ciała wpływają na ogólną seksualność. Osoby z nadwagą mogą czuć się jak niedopasowanie seksualne, nieatrakcyjne i niepożądane, powodując ich, aby uniknąć potencjalnych lub rzeczywistych relacji seksualnych. Generalnie, Ci ludzie, którzy uważają, że ich waga jest prawdziwym problemem i którzy szukają leczenia są Ci, którzy mają najwyższy odsetek problemów seksualnych.

Otyłość może być również związane z seksualnością w odwrotnej mody. Jeśli masz problemy z seksualnością lub były ofiarą nadużyć seksualnych, możesz zwrócić się do binge lub komfortu jedzenia, aby pomóc radzić sobie z doświadczeniami. Psychologiczne problemy mogą powodować wykorzystanie masy ciała jako środka unikania relacji lub intymności. Lekarz lub psycholog może pomóc zbadać podstawową podstawę dla problemów.
Wyniki badań
Ogólne wyniki ostatnich badań pokazują, że:

Osób otyłych zgłosić wyższe częstości występowania trudności seksualnych ze względu na ich wagę (brak przyjemności seksualnej, brak pożądania seksualnego, trudności z sprawności seksualnej, i unikanie seksualnych spotkań)
Wyższy wskaźnik BMI wiąże się z większym zaburzeniem jakości seksualnej życia
Jakość seksualna życia jest zaburzona u otyłych kobiet więcej niż u otyłych mężczyzn, prawdopodobnie dlatego, że kobiety mają większe znaczenie na obrazie ciała. Mężczyźni, z drugiej strony, są bardziej narażone na problemy z sprawności seksualnej.

Zarządzanie dysfunkcją seksualną
Otyłość i sexualityManagement zaburzeń seksualnych u osób otyłych może być wyzwaniem. Po pierwsze, upewnij się, że problem został odpowiednio oceniony. Lekarze mogą pomóc przez przesiewowych na problemy seksualne i omawiając ten wrażliwy temat z Tobą. Pamiętaj, że problemy z tożsamością seksualną i funkcją są powszechne zarówno u osób otyłych, jak i nieotyłych. Staraj się nie pozwolić zakłopotanie powstrzymać od otrzymania właściwej opieki.

Leave a Comment