Otyłość i depresja

Wprowadzenie
Otyłość i depresja są ze sobą powiązane. Wiele hipotez zostało przedstawionych w celu wyjaśnienia relacji istniejących między tymi dwoma złożonymi warunkami.

Depresji
Depresja jest chorobą psychiczną charakteryzującą się utratą przyjemności w przyjemnych zajęciach, oraz stanami pesymizmu i intensywnej smutek. Depresja jest często mierzona przez osoby odpowiedzi na ankiety. Objawy depresyjne nie są mierzone w pewnym okresie czasu, ale odzwierciedlają uczucia poszczególnych w tym momencie, co prowadzi do nieefektywności w tej metodzie pomiaru. Badania, które wykorzystują samobójstwo w celu odzwierciedlenia depresji są przedmiotem stronniczości ze względu na różnorodność warunków, które mogą prowadzić do samobójstw, takich jak otyłość, płeć lub okoliczności.

Otyłość
Otyłość może być zdefiniowana jako nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to często mierzone przez Body Mass Index (BMI), który porównuje wagę i wysokość osoby. BMI powyżej 30kg/m2 wskazuje na otyłość, podczas gdy BMI między 25-30kg/m2 sygnały nadwagą. Otyłość światowa wzrasta w alarmujące tempo, tak bardzo, że wyrażenie â € œotyłość epidemicâ € stała się powszechna. W Australii, 1999-2000 Australian Cukrzyca otyłości i Lifestyle Study stwierdził, że 60% Australijczyków ponad 25 lat były nadwagą, i 21% tych były otyłe. Otyłość prowadzi do schorzeń, takich jak choroba serca, udar mózgu i cukrzyca, co skutkuje niższą oczekiwaną długością życia.

Czy jeden powoduje, że inne, czy nie?
Depresja jest związana z otyłością, ale jeszcze nie udowodniono, że jeden powoduje inne. W rzeczywistości jest to niezwykle trudne do zrobienia, ponieważ związek jest skomplikowany przez inne czynniki, takie jak klasy społeczno-ekonomicznej i genetycznego makijażu.

Aby ustalić, czy depresja prowadzi do otyłości lub odwrotnie, duże badania populacyjne muszą być przeprowadzone przez pewien okres czasu. Finlandia Północna opublikowała niedawno wyniki badania, które następowały po kohorcie urodzenia 1966, aby ocenić prawdopodobieństwo otyłości i depresji u młodych dorosłych (do 31 roku życia). Wyniki wykazały, że nastoletnie otyłość zwiększa szansę na cierpienie depresji jako młodego dorosłego. Podobnie, depresja i Otyłość może wystąpić w tym samym czasie u kobiet w dorosłym życiu i dorastania. Stwierdzono, że Otyłość brzuszna jest silnym predyktorem depresji.

Możliwe wyjaśnienia
Zaproponowano wiele wyjaśnień, aby połączyć otyłość i depresję, chociaż nie udowodniono przyczyny i skutku.

Depresja w wyniku otyłości?

Depresja może powodować zachowania dietetyczne, które mogą prowadzić do otyłości. Binge jedzenia lub komfortu jedzenia może wynikać z depresji, co jest również związane ze wzrostem spożycia alkoholu niezdrowe spożycie żywności.

Otyłość powoduje depresję?

Złe diety, szczególnie te niskie w kwas foliowy, są związane z depresją. Stygmat społeczny związany z otyłością może doprowadzić do depresji w późniejszym życiu, zwłaszcza u młodych kobiet. Może to być podkreślone w grupach społecznych, w których występują niższe wskaźniki otyłości.

Skutki uboczne leczenia

Leki stosowane w leczeniu depresji może spowodować otyłość. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCAs) może prowadzić do nadmiernego przyrostu masy ciała. Jednak, serotoninergiczne leki przeciwdepresyjne nie prowadzą do przyrostu masy ciała.

Z drugiej strony, zabiegi otyłości, takie jak żołądka chirurgii obwodowego może poprawić indywidualny nastrój.

Rola leptyny

Ostatnie badania sugerują, że Leptyna może powodować wyższy poziom depresji wśród otyłych. Leptyna jest hormonem pochodząca z komórek tłuszczowych, i uważa się odgrywać rolę w regulacji nastroju i emocji. Niedobór leptyny jest sugerowaną przyczyną depresji, ale otyłość jest związana z bardzo wysokim poziomem leptyny.

Leptyna prowadzi do utraty tkanki tłuszczowej, gdy podaje się ludziom normalnej wagi, ale nie w tych, którzy są otyłe. Wskazuje to na odporność na leptynę u osób otyłych – chociaż poziom hormonu jest wysoki we krwi, ich ciała nie reagują na to. W związku z tym, Leptyna staje się mniej skuteczny w regulacji nastroju, i osób otyłych mają wyższe ryzyko depresji.

Nieaktywność fizyczna

Nieaktywność fizyczna może powodować zarówno depresję, jak i otyłość. Aktywność fizyczna jest związane z wyższym poziomem psychologicznego Wellness, spowodowane przez zwiększony poziom chemikaliów w mózgu, które podnoszą nastrój.

Czynników zakłócających

Czasami wyniki badania mogą być dotknięte czynnikami przypuszczającym. W odniesieniu do związku między otyłością a depresją, obejmują one status społeczno-gospodarczy, makijaż genetyczny, płeć, wiek i stan cywilny. Większość badań nadal znaleźć związek między otyłości i depresji, nawet po dostosowaniu do tych czynników.

Implikacje dla strategii leczenia i profilaktykę
Strategie leczenia i profilaktyki otyłości i depresji mogą zostać ulepszone, jeśli zostanie znaleziony dokładny związek między nimi. Leki mogą być stosowane w leczeniu depresji i otyłości w tym samym czasie, a interwencje mogą patrzeć na zarówno otyłości i depresji. Na przykład, programy żywienia może również podkreślić znaczenie bycia psychicznie zdrowe.

Leave a Comment