Omawianie otyłości z przyjacielem lub ukochaną jedną

Wprowadzenie do otyłości
Waga jest bardzo ważną kwestią w zachodnim społeczeństwie, z wskaźnikami otyłości, jakie kiedykolwiek rosną. Nadwaga jest powiązana z licznymi problemami zdrowotnymi, w tym wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, a nawet raka. Z medycznego punktu widzenia oznacza to, że waga jest wielkim problemem. Nasze poglądy na wizerunek ciała oznacza, że waga jest często bardzo osobisty i wrażliwy problem. Jako takie, zajęcie się kwestią wagi może być często bardzo trudne.

Jak często jest nadwagą lub otyłych?
Wagi problemy są często określane przez media jako epidemii otyłości. Ostatnie Australian Bureau of Statistics dane będą wspierać to. Dane z 2005 były dość niepokojące, pokazując 62% mężczyzn i 45% kobiet było nadwagą lub otyłych. W 2005, 54% populacji było nadwagą, w porównaniu do 44% w 1995.

Dlaczego waga jest tak ważną kwestią?
Istnieje wiele zagrożeń związanych z nadwagą. Wiele z nich są dobrze znane, takie jak wysokie ciśnienie krwi (około trzecia osób ma wysokie ciśnienie krwi z powodu masy ciała), wysoki poziom cholesterolu, choroby serca i cukrzycy (około 95% typu 2 Cukrzyca jest waga związane). Podczas gdy zagrożenia te są dobrze znane w społeczności zdrowotnej, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że Nadwaga zwiększa również ryzyko:

Zaburzenia snu: obturacyjny bezdech senny powoduje osób coraz bardzo niskiej jakości snu, a następnie staje się senny przez cały dzień. Może to prowadzić do niskiej wydajności w pracy, słaba pamięć, wyższe ryzyko wypadków samochodowych, i wyższe ryzyko chorób serca;
Zapalenie stawów: nadwaga jest główną przyczyną zapalenia stawów kolana i odgrywa dużą rolę w zapaleniu stawów innych stawów, w tym z dolnej części pleców;
Rak: nadwaga jest silnie powiązana z wieloma nowotworami. Obejmuje to raka piersi, macicy (endometrium) rak, rak jelita grubego, rak jelita cienkiego, rak nerki i przełyku i raka żołądka. W przypadku niektórych nowotworów (zwłaszcza macicy i nerek) ryzyko jest do czterech razy wyższe u osób z nadwagą i otyłych. Uważa się, że nadwaga może uwzględniać do 30% najczęstszych nowotworów, jak piersi i jelit. Teraz wydaje się, że utrata masy ciała (a zwłaszcza zwiększenie ćwiczeń) może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka (zwłaszcza ryzyko raka jelita grubego);
Choroba pęcherzyka żółciowego;
Acid refluks/zgaga;
DNA
Zmniejszona płodność;
Nietrzymanie moczu.
Nadwaga lub otyłych jest drugim tylko do palenia jako główną przyczyną życia zapobiec śmierci.

Oprócz fizycznych problemów zdrowotnych związanych z nadwagą, istnieją również problemy emocjonalne i społeczne, które mogą powstać. Mogą one obejmować dyskryminację, niską samoocenę, a nawet depresję.

Rozmowa o wadze do przyjaciela lub ukochanej osoby
Waga jest często wrażliwy problem, i może być bardzo trudne do przywołać problem z przyjacielem lub ukochaną.

Pierwszą rzeczą do zrealizowania jest to, że większość ludzi, którzy mają nadwagę lub otyłych już wiedzą o tym. W związku z tym, nie należy przyjmować podejście, które zapewniają wielki wgląd. Osoby z nadwagą często mają niską samoocenę, a ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują, jest przyjaciel lub kochana, mówienie im, że mają nadwagę i muszą schudnąć.

Lepszym rozwiązaniem może być zachęcenie ich do przyłączenia się do podejmowania zdrowszych wyborów stylu życia. Na przykład, zamiast opowiadać swojemu przyjacielowi, że są tłuste i powinny uporządkować się, mieć dyskusję na temat tego, jak ty i Twój przyjaciel powinien zacząć jeść zdrowe obiady, rozpocząć chodzenie na spacery razem, lub przyłączyć się do siłowni. Nawet jeśli jesteś już członkiem siłowni, być jak wsparcie i włącznie, jak to możliwe.

Inną szkołą myślenia jest to, że nie należy skonfrontacji ludzi o ich wadze. Twierdzi się, że większość ludzi, którzy mają nadwagę już wiedzą i często próbowali diety, ćwiczenia i tak dalej z ograniczonym sukcesem. W związku z tym nie ma rzeczywistej korzyści w bezpośrednio mówiąc im, że mają problem wagi. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku przyjaciół, z którymi nie są szczególnie blisko.

Jeśli obawiasz się o zdrowie danej osoby, inną możliwością jest rozpoczęcie dyskusji na temat ważności regularnych kontroli zdrowotnych z lekarzem. Lekarz może następnie ocenić osobę i należy poruszyć kwestia wagi z osobą, jeśli uważają, że staje się zagrożeniem dla zdrowia.

Jeśli martwisz się o współmałżonka to plan może być modyfikowany. Zarezerwuj siebie i swojego małżonka, aby regularnie sprawdzać stan zdrowia z lekarzem. Zarezerwować osobne spotkanie dla współmałżonka tak, że będą mieli prywatność, aby porozmawiać o tym, co może być wrażliwy problem. Innym podejściem (choć bardziej zaangażowane) jest iść i zobaczyć swojego małżonka wcześniej lekarza i powiedz im swoje obawy i że byłbyś wdzięczny, jeśli lekarz może omówić temat wagi, w tym znaczenie posiadania zdrowej wagi i sposobów zmniejszenia masy ciała.

Leave a Comment