Odżywianie w nastoletnich dziewczyn

Wprowadzenie do żywienia w nastoletnich dziewcząt
Okres dojrzewania jest okresem przejściowym od dzieciństwa do dorosłości, oknem możliwości poprawy stanu odżywienia i korygowania złych praktyk żywieniowych. To jest o tym samym okresie dojrzewania ustawia, zazwyczaj w wieku od 10 i 13 lat u dziewcząt. Okres dojrzewania charakteryzuje się wzrostem, okresem, w którym wzrost jest bardzo szybki. W tym czasie zmiany fizyczne wpływają na zapotrzebowanie organizmu, podczas gdy zmiany w stylu życia mogą wpływać na nawyki żywieniowe i wybory żywieniowe. Żywienie młodzieży jest zatem ważne dla wspierania fizycznego wzrostu organizmu i zapobiegania przyszłym problemom zdrowotnym. Dlatego wszyscy rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na potrzeby żywieniowe nastolatków.

Dlaczego odżywianie jest niezbędne dla dorastających dziewcząt
Wszelkie niedobory żywieniowe doświadczane w tym krytycznym okresie życia mogą mieć wpływ na przyszły stan zdrowia jednostki i ich potomstwa. Na przykład, brak spożywania odpowiedniej diety w tym czasie może doprowadzić do opóźnionego dojrzewania płciowego i opóźnionego lub opóźnione wzrostu fizycznego. Gwałtowne zmiany fizyczne dorastania mają bezpośredni wpływ na potrzeby żywieniowe danej osoby. Rozrost wzrostu, który występuje w okresie dojrzewania, drugi tylko do tego w pierwszym roku życia, stwarza zwiększone zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Stan odżywienia i wzrost fizyczny zależą od siebie, tak że optymalne odżywianie jest niezbędne do osiągnięcia pełnego potencjału wzrostu.

Odżywianie młodzieży jest szczególnie ważne, ale pod-odżywianie (zbyt mało żywności lub żywności brakuje wymaganych składników odżywczych) u młodzieży często niezauważone przez ich rodzin lub samych młodych ludzi. Dorastanie jest czas, aby przygotować się do potrzeb żywieniowych ciąży i laktacji, że dziewczęta mogą doświadczyć w późniejszym życiu. Niedożywienie negatywnie wpływa na nastoletnich dziewcząt przez:

Wpływ na ich zdolność do uczenia się i pracy z maksymalną wydajnością;
Zwiększenie ryzyka słabych wyników położniczych dla nastolatków matek;
Aresztowanie zdrowego rozwoju przyszłych dzieci;
Wpływ na dojrzewanie płciowe i wzrost:
Zapobieganie osiągnięciu normalnej wytrzymałości kości i rozwoju zdrowych zębów, jeśli młodzież nie dostać wystarczającej ilości wapnia.
Jest to również dobrze ugruncony fakt, że dzieci urodzone krótkie, cienkie kobiety są bardziej prawdopodobne, się być zaakarty i niedoceniane (niska waga dla wieku). Bardziej niepokojące jest zatem to, że negatywne skutki niedożywienia młodzieży utrzymują się przez całe życie reprodukcyjne kobiety. Dietetyczne spożycie (DRIs) opracowane przez National Health and Medical Research Council of Australia (NHMRC) dostarczają aktualnych ilościowych szacunków spożycia składników odżywczych wykorzystywanych do planowania i oceny diet dla zdrowych osób, w tym młodzieży . Ważne składniki odżywcze, które trzeba zwiększyć w okresie dojrzewania obejmują energii, białka, wapnia i żelaza.

Energii

Odżywianie w nastoletnich Dziewczynypotrzeby energetyczne nastolatków są pod wpływem poziomu aktywności, podstawową przemianę materii, i zwiększone wymagania, aby wspierać wzrost i rozwój dojrzewania. Młodzież potrzebuje dodatkowej energii dla wzrostu i aktywności. Nastoletnich dziewcząt potrzebują około 2 200 kalorii każdego dnia. Jest to znaczny wzrost od wymagań dzieciństwa. Aby spełnić te potrzeby kalorii, młodzież powinna wybrać różne zdrowe żywności, takich jak chude źródła białka, niskotłuszczowe produkty mleczne, całe ziarna, owoce, i warzywa. Starając się zaspokoić ich potrzeby energetyczne, młodzież może paść ofiarą niezdrowej, przymusowej i agresywnej reklamy. Muszą zatem być dobrze poinformowani o wyborze zdrowej żywności zarówno w domu, jak i w szkole.

Tłuszcze i oleje

W okresie dojrzewania, tłuszcz w diecie nadal odgrywają ważną rolę jako źródło energii, znaczący składnik strukturalny komórek, prekursor do agentów funkcji metabolicznych i silny regulator genów. Australijskie wytyczne dietetyczne dla dzieci i młodzieży zalecają 25% całkowitej energii jako tłuszcz, z mniej niż 10% energii z tłuszczów nasyconych dla dzieci w wieku powyżej 15 lat. Rodzaj tłuszczu, a nie jego ilość jest ważniejsze w określaniu skutków zdrowotnych tłuszczu w diecie. To dlatego, że badania wykazały, że spożywanie diety niskotłuszczowej dla 8 lat nie zapobiega chorobom serca, rak piersi, lub raka jelita grubego, i nie zrobił wiele dla utraty wagi, albo. Skuteczne strategie redukcji spożycia tłuszczu u dzieci obejmują wykorzystanie odtłuszczonego mleka i wybranie tylko chudego mięsa. Pozytywne skojarzenie między dietetyczne tłuszcze nasycone i poziom cholesterolu całkowitego wykazano w australijskiej populacji młodzieży, chociaż Czynniki żywieniowe mogą być ważniejsze u dziewcząt.

Leave a Comment