Dieta oczyszczania wątroby

Wprowadzenie do diet oczyszczających wątrobę
Dieta oczyszczania wątroby: Love your wątroby i żyć dłużej jest książka Sandra Cabot, który wywołał wiele ostatnich zainteresowanie dietą oczyszczania wątroby. Diety oczyszczania wątroby twierdzą, aby usunąć toksyny, które są zatkania wątroby. To oczyszczanie wątroby proponuje się, aby pomóc mu pracować wydajniej, prowadząc do utraty wagi. Szereg suplementów diety i toniki wątroby są często zaleca się towarzyszyć diety oczyszczania wątroby. Pomimo popularności tych diet (książka Cabot’s sprzedał ponad 1 400 000 egzemplarzy) jest niewiele dowodów naukowych na poparcie roszczeń dokonanych przez ich zwolennicy.

Wątroba
Wątroba jest ważnym organem w ludzkim układzie pokarmowym i znajduje się w górnej, prawej części brzucha. Jest to największy gruczoł w organizmie człowieka i waży około 2kg u dorosłego człowieka. Wątroba jest obsługiwana przez dwa główne naczynia krwionośne: tętnicy wątrobowej, która przenosi natlenionej krwi z serca do wątroby, i żyły portalu wątrobowego, który przenosi wypełnione składnikami odżywczymi krew z żołądka i jelit, do wątroby. Wątroba posiada około 13% całkowitego ukrwienie organizmu. Posiada kilka kluczowych funkcji, które obejmują:

Usuwanie uszkodzonych krwinek czerwonych i toksyn (takich jak alkohol i nikotyna) z krwi.
Konwersja glukozy (cukrów z żywności) do glikogenu do przechowywania.
Przekształcenie glikogenu z powrotem do glukozy w celu zapewnienia energii dla organizmu.
Przekształcenie nadmiaru białek i aminokwasów w mocznik do wydalania przez nerki.
Produkcja i magazynowanie witamin i minerałów (takich jak miedź i żelazo).
Wytwarzanie żółci (chemikalia, które pomagają rozkładać tłuszcze w jelicie).
Produkcja czynników krzepnięcia krwi.

Diety oczyszczające wątrobę
Oczyszczanie wątroby Dietdiet oczyszczania wątroby mogą być klasyfikowane pod parasolem „Detox” lub diety detoksykacji. Twierdzą oni, że organizm (w szczególności wątroba) potrzebuje oczyszczania, aby pomóc mu lepiej funkcjonować. Diety oczyszczania wątroby często koncentrują się na eliminacji toksyn, które wchodzą do naszego ciała poprzez jedzenie, które jemy. Oni również twierdzą, że pomoc w utracie wagi.

Dieta

Diety zaleceń diety oczyszczania wątroby są na ogół zgodne z planem zdrowego odżywiania. Diety zwykle sugerują unikanie cukru, kofeina, alkohol, i tłustych pokarmów, przy jednoczesnym zwiększeniu spożycia ziaren, wody, świeżych owoców i warzyw. W szczególności koncentrują się one na jedzeniu nieprzetworzonych pokarmów. Przetworzona żywność (żywność, która nie jest już w stanie naturalnym) może zawierać więcej dodatków (takich jak sól i cukier) i konserwantów (naturalne lub syntetyczne chemikalia dodawane do żywności w celu zapobieżenia zepsuciu). Diety oczyszczania wątroby wydają się być ograniczone czasowo, a zatem oferują atrakcyjne krótkoterminowych opcji dla osób próbujących utrata masy ciała.

Toniki i suplementy

Diety oczyszczania wątroby często zalecają suplementy do pomocy w procesie oczyszczania. Istnieje szereg różnych suplementów dostępne. Większość zawiera mieszankę składników roślinnych lub na bazie roślin.

Jak dieta pomaga w utracie wagi?

Według zwolennicy diety oczyszczania wątroby, zmiana diety może prowadzić do bardziej efektywnego funkcjonowania wątroby. Jest to poprawa funkcjonowania wątroby, który proponuje prowadzić do utraty wagi. Obecna Opinia Medyczna i naukowa o tym, jak działa wątroba nie sugerują, że wątroba ma podstawową rolę w kontroli wagi. Jednak, dietetycy zauważyli, że sama dieta, niezależnie od jego rzekomego wpływu na wątrobę, powinien prowadzić do utraty wagi w krótkim okresie. Diety oczyszczania wątroby mają tendencję do zalecają niskokaloryczne żywności. Zużywa mniej energii niż organizm wymaga jest naukowo dobrze udokumentowane i akceptowane metody odchudzania.

Jakie są dowody na to, że dieta oczyszczania wątroby działa?

Większość „dowody” na poparcie diety oczyszczania wątroby jest anegdotyczne. Oznacza to, że zwolennicy diety będzie zarys historie sukcesu od indywidualnych pacjentów lub klientów. Jak wskazano powyżej, dieta oczyszczania wątroby może prowadzić do utraty wagi ze względu na spożycie zdrowej i zrównoważonej diety. Jednak, istnieje niewiele dowodów na to, że wątroba może być oczyszczone przez spożywanie niektórych pokarmów, lub biorąc suplementy lub toniki.

Naukowcy opierają się na rygorystycznych kryteriach, aby ocenić, czy dany suplement lub dieta prowadzi do jego deklarowane korzyści. Jednym ze sposobów, aby pokazać, że suplement działa, w sposób to ma, byłoby przeprowadzenie badania klinicznego. Badania kliniczne mogą pozwolić naukowcom uważnie obserwować, co się dzieje z wątroby pacjenta, gdy zużywają te suplementy. Jednak, do tej pory, nie było żadnych badań klinicznych lub innych recenzowanych badań, które pokazują, jak dieta lub suplementy wpływają na funkcjonowanie wątroby. Zalecane suplementy są drogie, i, w najlepszym razie niepotrzebne (zwłaszcza, Jeśli jesz zbilansowanej diety). Suplementy są często niesprawdzone i mogą być szkodliwe, Jeśli pacjenci są uczuleni na składniki, lub jeśli suplementy oddziałują na leki na receptę.

Leave a Comment